GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 1576210
*
nr 157 6210
Väggrelief
Keramik, 50-tal, H49
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6653 Väggrelief
Kina, 55x30 cm, oramad
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:17
*
Väggrelief
nr 157 6210
Väggrelief
Keramik, 50-tal, H49
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2002 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6653 Väggrelief
Kina, 55x30 cm, oramad
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:17



